You are currently viewing Güneş Kurutma Biber Salçası

Güneş Kurutma Biber Salçası

                           Güneş Kurutma Biber Salçasının Yapılışı 

Tarladan  büyük zahmetlerle toplanan salçalık biberlerin eski usul doğal ve geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle hazırlanıyor. Toplanan biberler yıkanarak ikiye ayrılır ve çekirdekleri temizlenir. Temizlenen biberler güneşe serilir ve rengi esmerleşmeden 2 gün kuruduktan sonra toplanır ve (isteğe göre 6 – 7 gün kalabilir.)makinalarla çekilir ve tuz katılarak karıştırılır. Artık salça mutfaktaki ve sofralardaki yerini almak üzere kovalara doldurulur.

Salça üreticileri , ev hanımlarının biber salçası hazırlama geleneğinin sürdüğünü ifade eden üreticileri , Kendi salçalarını yapamayan, salça yapmak için yeri ve zamanı olmayanlar için biz doğal olarak yapıyor ve müşterilerimizin sofralarına getiriyoruz. diyor.

Afiyet Olsunn…

 

 

Güneş kurutma Biber Salçasının Yapılışı

Salçalık biberlerin tarladan büyük zahmetlerle toplanan ürünlerin geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle hazırlanıyor. Toplanan biberler yıkanarak ikiye ayrılır ve çekirdekleri temizlenir. Temizlenen biberler güneşe serilir ve rengi esmerleşmeden 2 gün kuruduktan sonra toplanır ve makinalarla çekilir ve tuz katılarak karıştırılır. Artık salça mutfaktaki ve sofralardaki yerini almak üzere kovalara konur.

Salça üreticileri , ev hanımlarının biber salçası hazırlama geleneğinin sürdüğünü ifade eden üreticileri , Kendi salçalarını yapamayan, salça yapmak için yeri ve zamanı olmayanlar için biz doğal olarak yapıyor ve müşterilerimizin sofralarına getiriyoruz. Diyor.

Hatay ve Antakya’nın bereketli topraklarında sıcak havada yetişen Kırmızı Salçalık Biberler, Bohşin’li kadınların el emekleriyle biber salçası olarak mutfakta ve sofralardaki yerini alıyor.

Bir cevap yazın